
Jogosultság szerepre szabva
VIPeX felhő alapú call center szolgáltatásunk jogosultságkezelési megoldásai mindenki igényre választ nyújtanak, a kisebb cégektől a több telephellyel működő bonyolult nagyvállalati rendszerekig.
Egy grafikus híváslogika szerkesztő legfőbb célja a hívásirányítási és IVR rendszer beállítások hatékony és egyszerű menedzsmentje. Ez bonyolultan hangozhat, de valójában csak annyiról van szó, hogy a rendszer pár egyszerűen állítható funkció segítségével lehetővé teszi neked, hogy ügyfélszolgálatod a lehető leghatékonyabban működjön, kiemelt ügyfeleid megkapják a kellő figyelmet, miközben minden más hívó is a lehető leggyorsabban jusson hasznos információkhoz. Hogy ezt egyszerűbben elmagyarázzuk, heti blogposztunkban bemutatjuk a szerkesztő működéséét egy gyakorlati példa segítségével.
A példa
A példában szereplő vállalatunk jármű alkatrészeket gyárt, – mondjuk visszapillantó tükröket – nagykereskedelmi és kiskereskedelmi ügyfeleket egyaránt kiszolgál. Az értékesítés elsősorban belföldön zajlik, amin belül kiemelt terület a pest megyei partnerhálózat. Fontos terület az export is, ezen belül kiemelt célterület Németország, itt a hazai gyártókapacitásba is beszállít a cég. Az ügyfélszolgálat hétköznap munkaidőben üzemel, de fontos, hogy az ezen kívül telefonálók is megfelelő tájékoztatást kapjanak. Célunk, hogy a kiemelt ügyfelek minél gyorsabban a megfelelő tudású és nyelvtudású ügyfélszolgálati kollégához jussanak, de senki ne maradjon érdemi ügyintézés nélkül.
Hogyan optimalizálhatjuk ehhez a hívásirányítást a híváslogika tervezőben? Ezt fogom most szemléltetni a kapcsolásig használandó 3 híváslogikai elem – a start, az IVR, illetve a hangbejátszás – részletes bemutatásával, a negyedik elemről – elágazás – pedig egy külön cikkben írok majd a jövő héten.
Start elem
Minden létrehozott új híváslogika szerkesztő képernyőjén első elemként egy „START” elem jelenik meg. Az ehhez kapcsolódó paraméter táblában végezhetjük el a híváslogika alapbeállításait.
Hangbejátszás
A Hangbejátszás elem funkciója a tájékoztatás. A funkció segítségével a híváslogikai folyamat bármelyik szakaszában bejátszhat a hívó fél részére egy hangfelvételt, amivel tájékoztatja a folyamat további lépéseiről vagy információt nyújt számára. Ezt a megoldást számos esetben használhatjuk, példánk esetében mondjuk ezekben a helyzetekben:
Elágazás
Az elágazás elem segítségével elérhetjük, hogy a beállított paraméterek alapján a híváslogikát több irányban (alfolyamatban) lehessen folytatni. Ennek a megoldásnak már 6 elérhető típusa van, amikről jövő héten külön cikkezünk.
IVR hangmenü
Az „IVR menü” (más néven hangos menü) a hívásirányítási rendszerek (híváslogikák) egyik legismertebb funkciója. Ennek működéséről röviden már az elmúlt hetekben írtunk nektek, az erről szóló blogbejegyzést érdemes elolvasni a működésének megértéshez.
A célja leegyszerűsítve nagyjából annyi, hogy telefonáló ügyfelet a legmegfelelőbb ügyintézési pontra (legyen ez élő hangos vagy automata) irányítsuk. Az irányítás többféle alapon is történhet, ez lehet az ügyintézés célja, a hívó fél személye, az időszak, amiben hív minket, a beszélt nyelv, de számos más paraméter is.
Mintapéldánkat részletezve egy összetett IVR rendszert építhetünk fel a „Nagyker” behívó számra érkező hívások fogadására és irányítására. Ebben a példában:
Ezt a teljes folyamatot beállíthatjuk a híváslogika tervező egyszerű, jól érthető paraméterezhető tábláiban, majd a beállításoknak megfelelően ezt a viszonylag bonyolult rendszert is egy egyszerű folyamatábraként nézhetjük meg, például így:
Ha pedig bármi változik az ügyfélszolgálati rendben – pl. a nyitva tartás, vagy a budapesti ügyfelek is kiemelt ügyintézést kapnak – akkor a híváslogika néhány paraméter módosítással átalakítható.
Jani
VIPeX felhő alapú call center szolgáltatásunk jogosultságkezelési megoldásai mindenki igényre választ nyújtanak, a kisebb cégektől a több telephellyel működő bonyolult nagyvállalati rendszerekig.
Az Opennetworks átirányítási megoldásai 2025-ben is a legmodernebb ügyfélszolgálati szolgáltatások közé tartoznak a piacon. Hoztunk három példát, amivel bemutatjuk, az egyszerűtől az extrémig hogyan lehetnek megoldás minden helyzetre egy call centerben.
Modern biztonsági rendszer már nem létezik kétfaktoros hitelesítés nélkül, az Ügyfélkapu átalakításával pedig most szélesebb körben is megismerik ezt a kifejezést.
Évindító blogposztunkban megírtuk, mire számítunk 2025-ben a telekommunikáció és a call centerek világában, a felhő alapú megoldások további terjedésétől az AI-mánia mérséklődéséig.
Keress minket, hogy egy online vagy személyes bemutatón egyeztethessük kérdéseidet és azt, hogyan segíthetjük céged fejlődését!
Próbáld ki most milyen egyszerű felépítened a céged számára optimális kommunikációs és ügyfélszolgálati megoldást! 30 napig költségmentes, testre szabott Felhőközpontod akár néhány perc, vagy óra múlva használhatod!