
Jogosultság szerepre szabva
VIPeX felhő alapú call center szolgáltatásunk jogosultságkezelési megoldásai mindenki igényre választ nyújtanak, a kisebb cégektől a több telephellyel működő bonyolult nagyvállalati rendszerekig.
És akkor ezt a fájlt most feltöltöm Google Drive-ra. Szerintem mindannyiunk szájából elhangzott már ez a mondat valamilyen közös munkavégzés során. A szoftver alapú szolgáltatások (Software as a service – SaaS) elterjedése jelentősen megkönnyítette az ilyen munkát bármilyen cégnél, a távmunka korában pedig ezek használata megkerülhetetlenné vált. Szuper hasznosak, de ez nem jelenti, hogy veszélytelenek lennének.
Mint mindig, amikor céges adatok/dokumentumok megosztásáról van szó, fontos az elővigyázatosság. Hiába hisszük azt, hogy csak a kollégáinknak küldünk el valamit, ha nem kellő körültekintéssel tesszük, illetéktelenekhez is eljuthat.
Kibervédelmi sorozatunkban több témában adtunk már tanácsot a Nemzeti Kibervédelmi Intézet anyagának segítségével én ezúttal abban próbálok irányt mutatni, hogy ilyen szivárgás ne történjen.
Az első és legfontosabb dolog, hogy a kezdetektől kontrolláljuk, kivel osztunk meg bármit is. A legtöbb népszerű dokumentummegosztó két lehetőséget ajánl fel: az egyik opcióval kiválasztott felhasználóknak engedélyezünk hozzáférést, míg a másik esetben egy link birtokában bárki megtekintheti, amit küldtünk. Bármennyire is kényelmesebbnek tűnik az utóbbi, mindig az előbbit válasszuk! Ellenkező esetben semmilyen befolyásunk nem lesz rá, a küldés után kihez kerülnek a kiadott információk.
Ennél azonban tovább kell mennünk. Még jobb, ha csak hitelesített felhasználóknak engedjük a dokumentumok megtekintését, – pláne a szerkesztését – ehhez mondjuk használhatunk egy céges bejelentkezési rendszert. A tökéletes megoldás viszont az, ha eszközhöz kötjük a hozzáférést, ezzel egyben arra a lélekölő (de fontos!) munkára is rávesszük magunkat, hogy naprakész leltárt vezessünk a céges eszközökről.
Szintén hasznos megoldás, ha a dokumentumokat jelszóval látjuk el. Külön posztunk is volt már a témában, így ezúttal nem mennék bele részletesebben abba, hogy milyen szabályokra érdemes figyelni a jelszavak adásakor.
Van egy további opció, amivel érdemes élni. Ha lejárati dátumot rendelünk a hivatkozásokhoz, akkor elkerülhetjük, hogy a közös munka elvégzése után bárki hozzáférhessen azokhoz, így csökkentve a szivárgás veszélyét. Ezt a beállítást nem találjuk meg egyből, de mind a Google, mind a Microsoft rendszerében elérhető a megfelelő helyen keresve.
Judit
VIPeX felhő alapú call center szolgáltatásunk jogosultságkezelési megoldásai mindenki igényre választ nyújtanak, a kisebb cégektől a több telephellyel működő bonyolult nagyvállalati rendszerekig.
Az Opennetworks átirányítási megoldásai 2025-ben is a legmodernebb ügyfélszolgálati szolgáltatások közé tartoznak a piacon. Hoztunk három példát, amivel bemutatjuk, az egyszerűtől az extrémig hogyan lehetnek megoldás minden helyzetre egy call centerben.
Modern biztonsági rendszer már nem létezik kétfaktoros hitelesítés nélkül, az Ügyfélkapu átalakításával pedig most szélesebb körben is megismerik ezt a kifejezést.
Évindító blogposztunkban megírtuk, mire számítunk 2025-ben a telekommunikáció és a call centerek világában, a felhő alapú megoldások további terjedésétől az AI-mánia mérséklődéséig.
Keress minket, hogy egy online vagy személyes bemutatón egyeztethessük kérdéseidet és azt, hogyan segíthetjük céged fejlődését!
Próbáld ki most milyen egyszerű felépítened a céged számára optimális kommunikációs és ügyfélszolgálati megoldást! 30 napig költségmentes, testre szabott Felhőközpontod akár néhány perc, vagy óra múlva használhatod!